September 2017
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Në Përfundim është rregullimi ujit të pijshëm te shkolla e vjetër

Jemi duke e rregulluar ujin i cili është në përfundim te shkolla e vjeter. Problem ky i cili shkollës i ka munguar me vite. Falë Zotit ujë ka te mjaftueshem dhe ky kontribut është i kryetarit të komunës Brahim Ajvazi. Po ashtu këto ditë...

Filluan punimet e ndërtimit të stacionit për përpunimin e gazit

Filluan punimet e ndërtimit të stacionit për përpunimin e gazit nga ivestitori i Emirateve te Bashkuara Arabe (Dubai) i cili do të përmbaj objekt administrativ objekt për përpunimin e gazit dhe objekt per stacion dhe mbushje të gazit te përpunuar.Me këtë projekt do te...

Mbaroi hapja e bunarit në oborrin e shkollës vjetër

Mbaroi hapja e bunarit të fundit në oborrin e shkollës së vjeter në Komunën e Haraçinës.

Filloi hapja e 3 bunareve në Haraçinë

Dje filluan punimet për hapjen e 3 bunareve nga Komuna e Haraçinës për furnizim me uj te pijshem për të gjithe,mirpo ky projekt është mirpritur nga të gjith banorët e Haraçinës.Keto jan premtimet e kryetarit z.Brahim Ajvazi i cili nuk ndalet duke punuar dhe...

Përfundon asfaltimi i rrugës 8 në Haraçinë

Dje Përfunduan punimet në rrugen 7 ndërsa sod vazhdojn punimet si dhe perfundojn me asfaltim edhe në rrugën 8.

Përfundon asfaltimi i rrugës 7 në Haraçinë

Në territorin e Komunës së Haraçinës,po vazhdojn punimet në përfundimin e infrastrukturës rrugore.Me këtë rast dje kryetari i komunës së Haraçinës,z.Brahim Ajvazi ka inspektuar për se afërmi rrugen 7 në Haraçinë.

Përfundon asfaltimi i rrugës 12 në Haraçinë

Përfundon asfaltimi i rrugës 12 në Komunën e Haraçinës.“Komuna e Haraçinës po përkujdeset që t’i jap kuptimin jetës në këtë vend. Realizojm projekte si dhe krijojmë kushte shumë më të mira për të gjithë banorët, dhe rrjedhimisht edhe për lëvizjen e qytetarëve”, ka thënë...

Dokumentacioni i tenderimit per ndërtimin e objektit Administrativ per Komunën e Haraçinës

1.Dokumentacioni-i-tenderimit-per-ndërtimin-e-objektit-Administrativ-per-Komunën-e-Haraçinës 2.Shpallje gazeta koha për Komunën e Haraçinës 3.Shpallje në web faqe për Komunën e Haraçinës

Nderkohë fillojnë punimet edhe në rrugen 7

U bënë realitet premtimët e kryetarit të komunës z.Brahim Ajvazi Dje kan filluar punimet te rruga 12,ndërsa sot filluan punimet te rruga 7

Filluan punimet në rrugën 12 në Haraçinë

Sot filluan punimet në rrugen 12 ku ishte i pranishëm edhe kryetari i Komunës së Haraçinës z.Brahim Ajvazi i cili bëri inspektimin e punës që ështe duke u bër per permisimin e infrastrukturës ne Komunën e Haraçinës Rruga 12 është rrugë e cila kalon...

Takim me zv./ministrin e Punëve të Brendshme Agim Nuhiu

Zv.Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu sot ishte për vizitë në Komunën e Haraçinës, në takim me qytetarët Nuhiu ju sqaroi se policia është në shërbim të...

Përkujtohen dëshmorët e rënë për Atdhe

Sod u perkujtua 24 Qershori i vitit 2001 nga lufta e lavdishme e Ushtrisë çlirimtare Kombëtare ku u bën homazhe te Qendra Memoriale te varrezat e dëshmorëve dhe veteraneve të luftës në Haraçinë. Kjo ditë është edhe ditë e Komunës ku ishin prezent familijarët...

Pastrimi i Varrezave të Dëshmorëve në Haraçinë

Komuna e Haraçinës, ashtu sikurse gjatë vitit të kaluar edhe gjatë vitit 2017, po vazhdon të pastroj, varrezave e dëshmorëve qe dhan jeten per liri. Gjatë ditës së djeshme,njerez te posaçem nga ana e Komunës kan bërë pastrimin e varrezave, kan pastruar...

Takim me investitor të huaj

Kryetari i komunës së Haraçinës z.Brahim Ajvazi sod realizoi një takim me një investitor nga Emiratet e Bashkuara Arabe (Dubai) në lidhje me investimin e një kompanije për përpunimin e gazit dhe stacionim të gazit. Ku edhe u bisedua në lidhje për realizimin e...

Mbrëmje me rastin e 7 Marsit ditës së mësuesit

Mbrëm kryetari i komunës se Haraçinës z.Brahim Ajvazi me rastin e 7 dhe 8 Marsit për nder të ditës së mësuesit organizoj një darkë me kolektivin e shkollave në komunen e Haraçinës po ashtu ndau edhe disa vendime me kohë të pacaktuar për disa...

Urime 7 Marsi – Dita e Mësuesit

Të nderuar e të respektuar, mësuesë e mësuese tona, kudo që jetoni e punoni,gëzuar 7 Marsin ditën tuaj. Ne këtë ditë ne ju nderojmë ju për punën e kontributin tuaj të madh qe keni dhënë e po jepni e do të jepni për mësimin...

Pastrimi i borës në Komunën e Haraçinës

Me rritjen e intezitetit të reshjeve borës gjat 24 orëve të fundit në Komunën e Haraçinës u mur një aktivitet për pastrimin e rrugëve në vendbanimin e Haraçinës dhe fshatrave për rreth,fal ndimës së drejtorisë për mbrojtje...

Komuna e Haraçinës ndan 154 Diploma të cilët mbaruan shkollën e mesme.

Në komunën e Haraçinës u ndan diploma 154 kandidatëve të cilët kryen me sukses shkollën e mesme katër vjeçare arsimi i mesem për të rritur në drejtimin ekonomiko-juridik profili tekniko ekonomik. kto kandidat do të ken me leht të vin deri tek punsimi dhe avansimi...

Në Komunen e Haraçines u përkujtua 15 vjetori i Betejes së UCK-së

Sot me 24 Qërshor 2016 në Komunen e Haraçines u përkujtua 15 vjetori i Betejes së Lavdishe të UCK,ës në Haraçin ku me kët rast tek Qendra Memorijale tek Vorrezat e Dëshmorve u bëne Homazhe për ti nderu më të merituarit ata tè cilet...

Mbaroi asfaltimi i rrugës 11 në Haraçinë.

Rruga 11 e cila ishte një ëndërr për qytetaret që jetojn në këtë rrug po bëhet realitet dhe brenda 2 ditësh pritet të përfundoj punimet e asfalltimit të rruges. Аktivitetet e komunës do të vazhdojn edhe në të ardhmen në përmisimin e infrastruktures.